Ako užívať Citramon - pred jedlom alebo po nej? Koľko tabliet denne?

Otras mozgu

Ako užívať Citramon - pred jedlom alebo po nej? Koľko tabliet denne?

Pravdepodobne v lekárničke každého ruského občana nájdete TAKR prípravu "Tsitramon".

Štruktúra "Tsitramon" prípravku: kyseliny acetylsalicylovej / ASA / Aspirín + paracetamolu + kofeín a pomocných zložiek, ako je škrob, glukóza, atď

Môžete si vziať 2 tablety x 3 x denne po jedle - to je maximálna denná dávka.

Väčšina jeho občanov sa pri migrény, v dôsledku prítomnosti kofeínu v prípravku, ktorý tóny paralytický vazodilatáciu u migrény, kofeín zvyšuje cievny tonus a bolesť hlavy zmenšuje.

Je najlepšie, aby sa situačne, raz, ako je v dôsledku prítomnosti aspirín chronického podávania alebo vyššie dávky môžu byť podráždenie pažeráka, žalúdka a 12 - duodenum, tvorba povrchových vredov a erózií (ulcerogénne účinok), ako aj toxické účinky na zrážanie krvi a alergické reakcie.

Tí, ktorí užívajú "Citramon" už mnoho rokov (a ja vrátane) vedia, koľko piluliek sú zbavené bolesti hlavy.

tsitramon

Kedy sa má používať Citramone?

Dávkovanie citramónu

Vedľajšie účinky pri používaní Citramonu

Kedy by som nemal používať Citramon?

Používanie Citramonu v tehotenstve a dojčení

Špeciálne pokyny na používanie lieku Citramon

Aké sú hlavné príznaky a liečba predávkovania Citadamom?

Interakcia citramónu s inými liekmi

Expertný názor spoločnosti Polismed

Aké dávkovanie pre deti?

Pre dieťa lekári diagnostikovali vegetovaskulárnu dystóniu ako hypotonickú. Jeho horný tlak kolíše okolo 90 mm Hg, príležitostne narušený slabosťou a závratmi. Môže byť použitý na zvýšenie tlaku citramonu, ak áno, v akom veku sa môže užívať? Dcéry 14 rokov.

Citramon nie je povolený pre deti, pretože obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá môže u detí spôsobiť život ohrozujúce komplikácie. Vegetasovaskulárna dystónia nie je ochorenie, ktoré by malo byť liečené liekom Citramon. Vo veku 14 rokov u dievčat môže byť kolísanie krvného tlaku spôsobené hormonálnymi zmenami spojenými s pubertou. Odporúčame vám kontaktovať špecialistov, ktorí vám pomôžu pochopiť príčiny kolísania krvného tlaku terapeutovi, endokrinológovi, kardiológovi a gynekológu.

Môžem to užívať počas tehotenstva?

Celý život som žil s nízkym krvným tlakom - nie viac ako 100. Keď tlak klesol na 85-90, došlo k bolesti hlavy a vzal som si Citramon. Teraz som tehotná a niekedy moje bolesti hlavy tiež obávajú počas tehotenstva. Môžeme Citramone užívať počas tehotenstva v prvom trimestri?

Tehotná, keď sa Citramon užíva z bolesti hlavy, je prísne kontraindikovaná, ako aj s nízkym krvným tlakom. To je spôsobené tým, že zloženie tohto lieku zahŕňa kyselinu acetylsalicylovú, ktorá môže nepriaznivo ovplyvniť vyvíjajúci sa plod. Kontraindikované Citrimon z bolesti hlavy a dojčiaca matka s dojčením, pretože jeho zložky sa aktívne vstrebávajú do krvi a vstupujú do materského mlieka.

Ako dlho môžem užívať Citramon?

Pravidelne prijímam Citramonum pri príležitosti bolesti hlavy. Naposledy som si vzal niekoľko piluliek s malým intervalom a po jednej hodine som necítil žiadne zlepšenie, naopak, moja hlava sa ešte zhoršila. Zmeral som tlak a zistil som, že veľmi vzrástol - nad 140 mm. Otázkou je, ako dlho Citramone opúšťa telo a ako dlho prestane fungovať? A koľko vo všeobecnosti je v deň tabliet nevyhnutné a je možné dospieť k dospelým

Citramon pomáha zvyšovať krvný tlak. Preto sa neodporúča ľuďom, ktorí majú bolesti hlavy spojené s vysokým krvným tlakom. Odporúčame vám, aby ste sa poradili s kardiológa na kompletné vyšetrenie, ktoré vám pomôže zistiť, či máte hypertenziu.

Maximálna dávka lieku Citramon pre dospelého je 2 tablety naraz, ale nie viac ako 6 tabliet denne. Z tela zložiek liečiva sa vylúči pomerne rýchlo - v priebehu jedného dňa, ale antikoagulačný účinok aspirínu pretrváva niekoľko dní, takže nekontrolované príjem tsitramona môže viesť k nebezpečným komplikácií, ako je krvácanie do gastrointestinálneho traktu. Poraďte sa s lekárom, aby ste odporučili bezpečnejšiu liečbu bolesti hlavy.

Ako ovplyvňuje Citramon krvný tlak?

Prečítal si v príručke Citramonum, aká je kombinovaná príprava. V akých prípadoch je lepšie ho užívať: ako antipyretikum alebo ako anestetikum? A ako ovplyvňuje tlak: znižuje alebo zvyšuje tlak?

Väčšina ruských pacientov užíva liek Citramon na zvýšenie tlaku alebo bolesti hlavy. Účinok lieku na tlak je spôsobený vstupom kofeínu, ktorý stimuluje srdce a krvné cievy cez centrálny nervový systém. Mala by sa podať iba po konzultácii s lekárom, ktorý určí indikácie na jeho vymenovanie: na účely anestézie alebo zníženia teploty. Neodporúča sa užívať ho samostatne ani ako antipyretikum, alebo ako anestetikum.

Je Citramone škodlivý a prečo je zakázané v Európe?

V Rusku s nízkym krvným tlakom som zvyknutý brať Citramon. Nedávno sa presťahoval do Nemecka. V miestnych lekárňach sa tento liek nenašiel a priatelia nám povedali, že tu nie je možné nájsť kvôli zákazu. Prečo je Citrimon zakázaný v Európe, pretože v Rusku je voľne predávaný v lekárňach, dokonca aj predpis nie je potrebný?

Citramon je zmes viacerých liekov naraz. V Európe sa to nikdy nepoužívalo. Neexistovali žiadne štúdie venované bezpečnosti jeho používania, a preto nie je možné ho nájsť v európskych krajinách. Najbližšie analóg lieku, ktorý je schválený na predaj v Európe, možno považovať za Migrenol, ktorý sa skladá z paracetamolu a kofeínu, a ktorý sa používa na liečbu niektorých foriem migrény.

Liečenie srdca

online adresára

Citramon toľko tabliet ako dospelých

Kedy sa má používať Citramone?

Dávkovanie citramónu

Vedľajšie účinky pri používaní Citramonu

Kedy by som nemal používať Citramon?

Použitie lieku Citramon v tehotenstve a laktácii

Špeciálne pokyny na používanie lieku Citramon

Aké sú hlavné príznaky a liečba predávkovania Citadamom?

Interakcia citramónu s inými liekmi

Expertný názor spoločnosti Polismed

Citramón je kombinovaný prípravok, ktorý má vlastnosti narkotických analgetík (analgetík) a NSAID. Liečivo má analgetické, protizápalové a antipyretické účinky. Akčný Citramonum definované zložky v zložení (acetylsalicylová kyselina, paracetamol, kofeín), ktoré pri použití spoločne zosilniť terapeutický účinok navzájom. Citramon je dostupný v tabletách a granulách na prípravu roztoku na perorálne podávanie.

Kedy sa má používať Citramone?

Hlavné indikácie pre používanie lieku Citramon sú nasledovné:

Dávkovanie citramónu

Dospelí a deti staršie ako 14 rokov majú 1-3 tablety Citramon 2-3 krát denne po dobu 5-7 dní alebo raz. Maximálny denný príjem pre dospelých je 6 tabliet. Liek sa nesmie užívať viac ako 5 dní ako anestetikum a viac ako 3 dni ako antipyretikum bez predpisovania lekára. Zvýšenie dennej dávky lieku alebo trvanie liečby je možné len pod dohľadom lekára. Dlhodobé užívanie lieku Citramon na liečbu bolesti hlavy môže viesť k zvýšenej bolesti hlavy. Odporúčania na príjem tabliet: Citramon sa má užívať až po jedle, tablety sa musia dôkladne rozdrviť a umyť veľkým množstvom tekutiny (najlepšie mlieka).

Vedľajšie účinky pri používaní Citramonu

Medzi najčastejšie vedľajšie účinky pri používaní lieku Citramon patria: bolesť v žalúdku, nauzea, vracanie. Zriedkavo: hepatotoxicita, nefrotoxicita, erozívne ulceratívne lézie gastrointestinálneho traktu, alergické reakcie. Pri dlhodobom používaní sú závraty, bolesti hlavy, rozmazané videnie, hučanie v ušiach, bronchospazmus, hemoragický syndróm (krvácanie z nosa, krvácanie z ďasien, atď.), Hluchota, Reyov syndróm u detí (horúčka, metabolická acidóza, poruchy nervového systému a psychika, vracanie, porucha funkcie pečene).

Kedy by som nemal používať Citramon?

Liek Citramon sa nesmie použiť v nasledujúcich prípadoch:

  • peptický vred žalúdka a dvanástnika vo fáze exacerbácie;
  • gastrointestinálne krvácanie (aj v minulosti);
  • vyjadril porušenie pečene a / alebo obličiek;
  • hemoragická diatéza;
  • ťažká arteriálna hypertenzia a ťažký priebeh ischemickej choroby srdca;
  • glaukóm;
  • bronchiálna astma;
  • hemofílie;
  • geneticky stanovený nedostatok glukózo-6-fosfátdehydrogenázy;
  • precitlivenosť na zložky lieku;
  • deti (do 15 rokov - riziko vzniku Reyeho syndrómu u detí s horúčkou na pozadí vírusových ochorení).

Použitie lieku Citramon v tehotenstve a laktácii

Citramón sa neodporúča používať počas tehotenstva a počas dojčenia. Ak je to potrebné, vymenovanie lieku Citramon počas tehotenstva by malo korelovať s očakávaným prínosom pre matku a potenciálnym rizikom pre plod. Ak potrebujete jedinú schôdzku s Citramonom počas laktácie, ukončenie dojčenia sa nevyžaduje.

Špeciálne pokyny na používanie lieku Citramon

Počas dlhodobého užívania lieku Citramon sa odporúča vykonávať pravidelné krvné testy a skúmať výkaly pre latentnú krv a tiež posúdiť funkčný stav pečene. Neodporúča sa predpisovať očkovaciu látku Citramon deťom a dospievajúcim s ochorením sprevádzaným horúčkou kvôli vysokému riziku vzniku Reyeho syndrómu. Počas obdobia užívania drog by človek nemal piť alkohol.

Aké sú hlavné príznaky a liečba predávkovania Citadamom?

V niektorých prípadoch môže použitie veľkých dávok lieku Citramon viesť k predávkovaniu. Medzi najčastejšie príznaky a symptómy predávkovania Tsitramon lieku zahŕňajú: bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, potenie, bledosť, tachykardia. Za prítomnosti vyššie uvedených symptómov a príznakov sa má prestať užívať Citramon. Ak po vysadení lieku Citramone príznaky predávkovania nezmizli, mali by ste zavolať lekárovi. Po prvé, liečba predávkovania liekom Citramon je zameraná na zníženie absorpcie lieku. Na tento účel sa žalúdok umyje, čo je účinné počas prvých 3 až 4 hodín po aplikácii lieku. Okrem toho, aby sa znížilo vstrebávanie lieku po umytí žalúdka, pacient by mal piť aktívne uhlie.

Interakcia citramónu s inými liekmi

Súčasná aplikácia Citramonum s rôznymi liekmi (heparín, perorálne antikoagulanciá, rezerpínu, barbituráty, rifampicín, antiepileptiká, rifampín, atď.), Môže viesť k zvýšenej toxické účinky. Preto skôr ako začnete používať liek Citramon, povedzte svojmu lekárovi o ďalších liekoch, ktoré užívate.

Expertný názor spoločnosti Polismed

Zhromaždili sme často kladené otázky a odpovede na ne

Aké dávkovanie pre deti?

Pre dieťa lekári diagnostikovali vegetovaskulárnu dystóniu ako hypotonickú. Jeho horný tlak kolíše okolo 90 mm Hg, príležitostne narušený slabosťou a závratmi. Môže byť použitý na zvýšenie tlaku citramonu, ak áno, v akom veku sa môže užívať? Dcéry 14 rokov.

Citramon nie je povolený pre deti, pretože obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá môže u detí spôsobiť život ohrozujúce komplikácie. Vegetasovaskulárna dystónia nie je ochorenie, ktoré by malo byť liečené liekom Citramon. Vo veku 14 rokov u dievčat môže byť kolísanie krvného tlaku spôsobené hormonálnymi zmenami spojenými s pubertou. Odporúčame vám kontaktovať špecialistov, ktorí vám pomôžu pochopiť príčiny kolísania krvného tlaku terapeutovi, endokrinológovi, kardiológovi a gynekológu.

Môžem to užívať počas tehotenstva?

Celý život som žil s nízkym krvným tlakom - nie viac ako 100. Keď tlak klesol na 85-90, došlo k bolesti hlavy a vzal som si Citramon. Teraz som tehotná a niekedy moje bolesti hlavy tiež obávajú počas tehotenstva. Môžeme Citramone užívať počas tehotenstva v prvom trimestri?

Tehotná, keď sa Citramon užíva z bolesti hlavy, je prísne kontraindikovaná, ako aj s nízkym krvným tlakom. To je spôsobené tým, že zloženie tohto lieku zahŕňa kyselinu acetylsalicylovú, ktorá môže nepriaznivo ovplyvniť vyvíjajúci sa plod. Kontraindikované Citrimon z bolesti hlavy a dojčiaca matka s dojčením, pretože jeho zložky sa aktívne vstrebávajú do krvi a vstupujú do materského mlieka.

Ako dlho môžem užívať Citramon?

Pravidelne prijímam Citramonum pri príležitosti bolesti hlavy. Naposledy som si vzal niekoľko piluliek s malým intervalom a po jednej hodine som necítil žiadne zlepšenie, naopak, moja hlava sa ešte zhoršila. Zmeral som tlak a zistil som, že veľmi vzrástol - nad 140 mm. Otázkou je, ako dlho Citramone opúšťa telo a ako dlho prestane fungovať? A koľko vo všeobecnosti je v deň tabliet nevyhnutné a je možné dospieť k dospelým

Citramon pomáha zvyšovať krvný tlak. Preto sa neodporúča ľuďom, ktorí majú bolesti hlavy spojené s vysokým krvným tlakom. Odporúčame vám, aby ste sa poradili s kardiológa na kompletné vyšetrenie, ktoré vám pomôže zistiť, či máte hypertenziu.

Maximálna dávka lieku Citramon pre dospelého je 2 tablety naraz, ale nie viac ako 6 tabliet denne. Z tela zložiek liečiva sa vylúči pomerne rýchlo - v priebehu jedného dňa, ale antikoagulačný účinok aspirínu pretrváva niekoľko dní, takže nekontrolované príjem tsitramona môže viesť k nebezpečným komplikácií, ako je krvácanie do gastrointestinálneho traktu. Poraďte sa s lekárom, aby ste odporučili bezpečnejšiu liečbu bolesti hlavy.

Ako ovplyvňuje Citramon krvný tlak?

Prečítal si v príručke Citramonum, aká je kombinovaná príprava. V akých prípadoch je lepšie ho užívať: ako antipyretikum alebo ako anestetikum? A ako ovplyvňuje tlak: znižuje alebo zvyšuje tlak?

Väčšina ruských pacientov užíva liek Citramon na zvýšenie tlaku alebo bolesti hlavy. Účinok lieku na tlak je spôsobený vstupom kofeínu, ktorý stimuluje srdce a krvné cievy cez centrálny nervový systém. Mala by sa podať iba po konzultácii s lekárom, ktorý určí indikácie na jeho vymenovanie: na účely anestézie alebo zníženia teploty. Neodporúča sa užívať ho samostatne ani ako antipyretikum, alebo ako anestetikum.

Je Citramone škodlivý a prečo je zakázané v Európe?

V Rusku s nízkym krvným tlakom som zvyknutý brať Citramon. Nedávno sa presťahoval do Nemecka. V miestnych lekárňach sa tento liek nenašiel a priatelia nám povedali, že tu nie je možné nájsť kvôli zákazu. Prečo je Citrimon zakázaný v Európe, pretože v Rusku je voľne predávaný v lekárňach, dokonca aj predpis nie je potrebný?

Citramon je zmes viacerých liekov naraz. V Európe sa to nikdy nepoužívalo. Neexistovali žiadne štúdie venované bezpečnosti jeho používania, a preto nie je možné ho nájsť v európskych krajinách. Najbližšie analóg lieku, ktorý je schválený na predaj v Európe, možno považovať za Migrenol, ktorý sa skladá z paracetamolu a kofeínu, a ktorý sa používa na liečbu niektorých foriem migrény.

Prakticky v každom dome je možné nájsť tento liečivý prípravok, ktorý "zachráni" pri zvýšenej teplote, zápalovom procese v organizme a tiež má analgetický účinok. Okrem toho sú všetky zložky, ktoré sú súčasťou tohto lieku, absolútne bezpečné. Ide o citramón.

farmakokinetiku

Vľavo od citramu obsahuje 3 najaktívnejšie účinné látky, ktoré sú zamerané na tieto účinky:

  • analgetikum;
  • antipyretiká;
  • Protizápalový.

Zloženie lieku Citramon obsahuje: kyselinu acetylsalicylovú, paracetamol a kofeín. Teraz zvážte činnosť jednotlivých komponentov samostatne. Takže antipuritický účinok je poskytovaný kyselinou acetylsalicylovou. Táto látka ovplyvňuje centrálny nervový systém a hypotalamus (oblasť mozgu). Ak sa obrátime na lekárske a vedecké pojmy, potom kyselina acetylsalicylová potláča rast zápalového procesu, ktorý má priamy účinok na hypotalamus.

Okrem toho kyselina výrazne znižuje agregáciu krvných doštičiek, čo má priaznivý účinok na elimináciu bolesti hlavy, zápalu a iných infekčných procesov.

Paracetamol v lieku Citramon má nasledujúce účinky na ľudský organizmus:

  • protizápalové;
  • antipyretiká;
  • Analgetikum.

Paracetomol má priamy účinok na mozog, alebo presnejšie na stred termoregulácie, čo vedie k zníženiu teploty počas prechladnutia alebo chrípky.

Kofeín obsiahnutý v lieku Citramon má priamy účinok na centrálny nervový systém; stimuluje tvorbu reflexov. Táto látka zvyšuje účinok paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej na telo; je povzbudzujúcim faktorom ľudskej motorickej aktivity a tiež významne znižuje účinok liekov na spanie (ak ich užívate).

Kedy pomáha Citramone?

Citramon je účinný pri takých patologických stavoch, ako sú:

  • Zvýšená teplota;
  • bolesť zubov;
  • Migréna je silná bolesť hlavy;
  • Neuralgický stav;
  • Patológie, ktoré v ľudskom tele vedú k zvýšeniu telesnej teploty;
  • Bolesť po mechanickom šoku mierneho a stredného stupňa;
  • artritída;
  • Bolestná menštruácia u žien.

dávkovanie

Používanie citramónu je povolené bez konzultácie s lekárom. Dávkovanie pre dospelých - 1 tableta po bohatom jedle. Je povolené užívať Citramon 3 krát denne - viac. Zvýšenie dávky lieku Citramon môže viesť k vážnym následkom.

Neodporúča sa používať tento liek dlhšie ako 5 dní. Ak používate Citramon na zníženie teploty, potom je dovolené použiť najviac 3 dni.

Kto by nemal užívať Citramon?

Existuje skupina ľudí, ktorí sú prísne zakázaní užívať Citramon podľa lekárskych podmienok.

  • Tí, ktorí majú zvýšenú citlivosť alebo dokonca alergickú reakciu na také zložky lieku, ako sú: kofeín, kyselina acetylsalicylová, paracetamol.
  • Vrodená intolerancia na glukózo-6-fosfát dehydrogenázu;
  • Patológia obličiek;
  • Zlyhanie pečene;
  • anémia;
  • Gastrointestinálny vred;
  • Rakovina krvi;
  • diatéza;
  • Ateroskleróza, ktorá prebieha v akútnej forme;
  • Choroby kardiovaskulárneho systému;
  • Ischemická choroba srdca, vyskytujúca sa v akútnej forme;
  • Nespavosť, chronická porucha spánku;
  • Vek;
  • Zneužívanie alkoholu;
  • Glaukóm.

Neodporúča sa kombinovať citramón s metotrexátom lieku.

Aké vedľajšie účinky môžu byť?

Po aplikácii lieku v množstve presahujúcom odporúčanú dávku sa môže vyskytnúť množstvo vedľajších účinkov vo forme:

  • Na strane imunity - bolesť nosa a nosovej kongescie, medzi ťažkými následkami - anafylaktický šok;
  • Dermatologické problémy - kožná vyrážka, svrbenie, žihľavka, opuch tkanív;
  • Poruchy gastrointestinálneho traktu - nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, ako aj zápalový a erozívny proces v žalúdku;
  • hypoglykémia;
  • Ťažká bolesť hlavy, trasenie končatín, pocit strachu;
  • Zvýšenie srdcovej frekvencie;
  • Nazálne krvácanie;
  • anémia;
  • Bledosť kože;
  • Pľúcny edém.

Odporúčania na použitie

Neodporúča sa používať Citramon v kombinácii s inými liekmi, ktoré tiež obsahujú kofeín, paracetamol a kyselinu acetylsalicylovú. Nepoužívajte podľa vlastného uváženia žiadnu dávku odporúčanú v pokynoch na liek. Opatrne sa má používať Citramon, ak máte porušenie pečene.

Ak pacient nedávno podstúpil chirurgickú operáciu v ústnej dutine, Citramon môže spôsobiť krvácanie v dôsledku zvýšenej agregácie krvných doštičiek.

Ak používate liek dlhší čas, môže dôjsť k zníženiu vylučovania kyseliny močovej z tela.

Nedoporučuje sa piť kávu Citramon alebo čaj, čo vedie k poruche spánku, zvýšenému pocitu stresu a tiež k pocitu strachu.

Aplikácia počas tehotenstva

Takmer každá druhá žena počas tehotenstva trpí silnými bolesťami hlavy. Nie je to však indikácia použitia lieku Citramon v tehotenstve a iných liekov. Účinné látky lieku Citramon majú negatívny vplyv na plod.

Ak žena použije Citramon v prvom trimestri, keď je plod položený takmer vo všetkých životne dôležitých orgánoch a systémoch vitálnej činnosti, spôsobí to anomálie u plodu. Negatívny dopad tsitramona vedie k vzniku poschodia rozdelenie dieťaťa - ľudovo označované ako defektu rázštepom pery alebo v prípade rozdelenia na hornej čeľuste, potom - s rázštepom pery. Ak sa Citramone užíva v druhom trimestri, môže to viesť k predčasnému pôrodu. V treťom trimestri negatívny účinok lieku Citramon nesie riziko krvácania a predčasného pôrodu.

tsitramon - kombinované nehormonálne

analgetikum, má výrazný protizápalový, analgetický a antipyretický účinok.

Vzhľadom na veľký počet výrobcov sa zloženie Citramonu mierne líši pri zachovaní jednotných základných častí. Klasický recept, ktorý sa momentálne nepoužíva kvôli zákazu fenacetínu:

  • Kyselina acetylsalicylová 0,24 g (. Aspirín, Šírka kyseliny acetylsalicylovej) - nesteroidné protizápalové činidlo, ktoré má vplyv na procesy prebiehajúce v zápale, znižuje priepustnosť kapilár, zápal obmedzuje energia pôsobí na hypotalamus termoregulačné centier a stredy citlivosti k bolesti, riedi krv;
  • fenacetín 0,18 g - tento liek je teraz vyradený z liečby kvôli vážnym vedľajším účinkom;
  • Kofeín (kofeín) 0,03 g - alkaloid purín, primerane stimuluje centrálny nervový systém, dýchacie a srdcový sval, pri rozširovaní ciev, zlepšuje tón pleti a prietok krvi, zvyšuje vylučovanie moču, zrýchľuje srdcovú frekvenciu, znižuje ospalosť a únavu, ale zvýšenie fyzickú a duševnú aktivitu, efektívnosť;
  • kakao 0,015 g - má antidepresívny a stimulujúci účinok na telo;
  • kyselina citrónová 0,02 g - zohráva dôležitú úlohu v systéme biochemických reakcií bunkového dýchania.

Známe lekárske spoločnosti ponúkajú svoje varianty mierne upravené zloženie, napríklad:

Vo svojom zložení obsahuje okrem kyseliny acetylsalicylovej a kofeínu tiež

, pôsobí na centrálny nervový systém a ovplyvňuje centrá termoregulácie a bolesti. V takom zložení zvyšuje kofeín terapeutický účinok paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej, ktoré sú na zozname základných liekov WHO. Citramon P je kontraindikovaný u detí mladších ako 15 rokov v dôsledku obsahu kyseliny acetylsalicylovej. Dospelí pacienti majú predpísané 1-2 tablety 2-3x denne, prestávku medzi dávkami - približne 6 hodín. V prípade poruchy

prestávka musí byť aspoň 8 hodín. Zloženie - Jedna tableta obsahuje 0,24 g kyseliny acetylsalicylovej, paracetamolu 0,18 g, 0,03 kofeín, Ostatné zložky: kyselina citrónová, zemiakový škrob, kakao, mastenec, stearát vápenatý.

Citramon Forte (Citramonum-forte)

Toto je ďalšia komerčná forma tejto kombinovanej drogy. Je určená pre dospelých a deti staršie ako 14 rokov pre 1-2 tablety. 2-3 krát denne. Na rýchlu úľavu od bolesti - v čase 2 kartu. s maximálnou dennou dávkou 6 tabliet a trvanie kurzu je maximálne týždeň. Jeho zloženie: 1 tableta obsahuje 0,32 g kyseliny acetylsalicylovej, 0,24 g paracetamolu, 0,04 g kofeínu a 0,007 g kyseliny citrónovej. Ďalšie zložky: stearát horečnatý, zemiakový škrob, sodná soľ kroskarmelózy, polyvinylpyrolidón s nízkou molekulovou hmotnosťou, kakao.

Sitramonum - Darnitsa - veľmi populárny voľbou medzi spotrebiteľmi. Prihláška a pokyny sú rovnaké ako u vyššie spomínaných liekov sa neodporúča podávať deťom. Kompozícia má niektoré rozdiely v gramáži pri zachovaní komponenty - acetylsalicylová kyselina 0,240 g paracetamolu 0,180 g, kofeín (v prípade, počítané na sušinu), 0,03 g, kyselina citrónová potraviny 0,006 g, a to aj zemiakového škrobu, stearát vápenatý, polyvinylpyrrolidon s nízkou molekulárnej medicíny, kakao.

Je obalené tablety filmov pozostávajúci z kyseliny acetylsalicylovej - 0,24 g, paracetamol - 0,18 g, kofeín - 0,0273 g (pokiaľ ide o kofeínu monohydrátu - 0,03 g) a pomocné látky. Povolený príjem 1-2 kapsule 3-4 krát denne, s prestávkami 4-8 hodín a maximálna denná dávka 8 jednotiek.

Kombinovaná droga, ktorá je kombináciou: kyseliny acetylsalicylovej + kofeínu + paracetamolu. Predpísané je maximálny priebeh 7-10 dní, priemerná denná dávka 3-4 tablety a maximálne - 8 tabliet. Efektívne so syndrómom bolesti miernej a strednej závažnosti.

Citramon-LekT dovolené používať bez predpisu. 1 tableta obsahuje 0,24 g kyseliny acetylsalicylovej, paracetamolu 0,18 g, kofeín bezvodý 0,0275 g ukázal dospelých a deti od 14 rokov, pre mladšie kontraindikované vzhľadom na obsah kyseliny acetylsalicylovej.

Tablety takmer všetkých výrobcov svetlohnedej farby, vzhľad heterogénne, s inklúziami a impregnáciou, zápach kakaa. Blistre obsahujú každý 6-10 kusov.

Kombinovaná narkotická analgetika.

Má výrazný analgetický, antipyretický, protizápalový, psychostimulačný (znižuje únavu, zvyšuje psychickú výkonnosť).

Indikácie na použitieMierne a stredne ťažké bolesti rôznych miest:

  • bolesť hlavy;
  • migréna;
  • bolesť počas menštruácie;
  • neuralgia;
  • bolesť kĺbov a svalov;
  • zvýšená telesná teplota pre chrípku, prechladnutie a reumatické ochorenia.

So silnou bolesťou je pravdepodobné, že sa Citramon nebude vyrovnávať, takže v zložitejších prípadoch sa odporúča nástroj, ktorý má tieto účinky viac.
Tablety Citramon - návod na použitie

Je potrebné presne dodržiavať predpisy ošetrujúceho lekára alebo lekára

, a starostlivo si prečítajte pokyny. Ako zvyčajne sú pre dospelých a deti staršie ako 14 rokov predpísané 1-2 tablety. po jedle, piť

alebo mlieko, trvať 1 až 6 až 8 hodín. Maximálna dávka pre 1 príjem je 2 tablety, denne nie viac ako 6 tabliet. Ako môže

nepoužívajte dlhšie ako 3 dni, ako analgetikum - 5 dní v súlade s lekárskymi odporúčaniami. Zvýšenie dávkovania je možné len so súhlasom lekára

. Pri dlhšom príjme z bolesti hlavy sa zintenzívňuje.

Charakteristika funkcie Citrimon zvyšuje alebo znižuje krvný tlak?

Túto otázku často kladú pacienti. Vzhľadom na obsah kofeínu, vzrušujúceho CNS, zvyšujúceho sa tón a tlak, od užívania Citramonu

sa môže zvýšiť aj napriek tomu, že je obsiahnutá v malých dávkach. Zvlášť by ste mali byť opatrní, ak pijete čaj, kakao alebo

a užívajte Citramon - existuje riziko predávkovania kofeínom. Ak máte nízky krvný tlak a bolesť hlavy, potom pri absencii kontraindikácií môžete užívať tabletku s obsahom citramonu, ktorá zmierňuje bolesť a mierne zvyšuje tlak.

Tehotné ženy, ktorých cievny systém prebudováva a trpia výraznou záťažou, často trpia vážnymi bolesťami hlavy. Podľa pokynov, 1. a 3. trimester

sú kontraindikáciami na použitie, pretože môžu mať negatívny vplyv na plod, ktorý sa tvorí.

Citramon na začiatku tehotenstva - čo potrebujete vedieť V prvých 3 mesiacoch je označiť všetky životne dôležité orgány a systémy dieťa, a kyselina acetylsalicylová v zložení tsitramona (má teratogénne účinky), môžu spôsobiť vrodené anomálie - rozštiepeniu tvrdého poschodia (rázštep podnebia) a hornou perou (rázštep pery). Iv prípade, že v druhom trimestri tehotenstva nie je oficiálne súčasťou kontraindikáciou, menovanie lieku musí byť odôvodnené vážnymi motívy, pretože "stavba" fetálnej organizmus pokračuje, a tam je už možnosť predčasného pôrodu, ktorý bude komplikovať príjmu tsitramona (kvôli zníženiu zrážanlivosti krvi). V posledných 3 mesiacov príjmu by malo byť odôvodnené závažnými motívy, aby sa zabránilo nebezpečenstvu krvácania a straty krvi pri pôrode v dôsledku pôsobenia kyseliny acetylsalicylovej, rovnako ako slabosť práce alebo uzatvorenie aortálnej prúdenie v dojčaťa. Tak Tsitramon počas tehotenstva - je droga, ktorá je najlepšie odstrániť naraz v skrini preč.

Pri dojčení

Citramon je kontraindikovaný. Je potrebné vedieť, že paracetamol nie je tak nebezpečný ako kyselina acetylsalicylová. Stojace s

matka, je prenášaná do dieťaťa, spôsobuje rôzne negatívne dôsledky - porušenie syntézy

a krvácanie, ako aj poškodenie funkcie pečene, podráždenie gastrointestinálneho traktu (

, regurgitácia), alergické prejavy, Reyeov syndróm. Prijatie tejto kyseliny je všeobecne zakázané pre deti do 14 rokov. Kofeín, ako prirodzený stimulant, môže spôsobiť úzkosť, excitabilitu, poruchy spánku, regurgitáciu. Citramon v laktácii - nie je najlepším prostriedkom na zmiernenie bolesti, je lepšie si vybrať iné možnosti -

, paracetamol v extrémnom prípade.

Z bolesti hlavy

Z bolesti hlavy to je jeden z najefektívnejších prostriedkov, ktorý sa zvyčajne nachádza v skrini na lieky. Kombinácia jeho zložiek poskytuje pomerne rýchle pôsobenie - odstránenie bolesti, zvýšená duševná aktivita a účinnosť. Spravuje bolesť rôznych etiológií vrátane migrény. Nie je to narkotikum, nespôsobuje závislosť a závislosť. Je nežiaduce len zmiešať Citramon s inými liekmi proti bolestiam hlavy - tieto otázky by ste mali prekonzultovať s lekárom.

Viac o bolesti hlavy

Citramón pre deti Pred začiatkom 14-ročného veku je používanie lieku Citramon kontraindikované kvôli vážnemu negatívnemu účinku, ktorý môže mať mladá mládež, ktorá nie je silná. Jeden z najťažších a najnebezpečnejších prejavov získavanie Reye syndróm, vyvolaná kyselinou acetylsalicylovou (aj jednorazový poplatok!) U detí s vírusovým ochorením (ovčie kiahne, chrípka), sprevádzané zvýšením teploty. Spôsobuje vážne poškodenie CNS a pečene. Inhibícia syntézy doštičiek znamená krvácanie a dokonca aj krvácanie diatéza (krvácanie kože, podkožia, a to i vnútorných orgánov). Kyselina acetylsalicylová dráždi gastrointestinálnu sliznicu, pôsobí na pečeň. Také veľké množstvo všetkých vedľajších účinkov, ktoré sú nebezpečné pre život a zdravie, spôsobuje, že Citramon je pre deti úplne nevhodný.
kontraindikácie

Liek Citramon sa nesmie použiť v nasledujúcich prípadoch:

  • Precitlivenosť na zložky lieku;
  • Hypokoagulácia, hemoragická diatéza, hemofília, hypoprotrombinémia;
  • Kombinácia (čiastočné alebo úplné), chorôb, ako je priedušková astma, nosových polypov, intolerancie aspirínu a inými NSAID;
  • Erozívne ulceratívne lézie gastrointestinálneho traktu, gastrointestinálne krvácanie, peptický vred dvanástnika a žalúdok počas fázy exacerbácie;
  • Chirurgické zákroky sprevádzané krvácaním;
  • Závažný priebeh ischemickej choroby srdca, arteriálna hypertenzia výrazného stupňa;
  • Portálna hypertenzia;
  • Avitaminóza K;
  • dna;
  • Zlyhanie obličiek;
  • Tehotenstvo (1 a 3 trimestre), dojčenie;
  • Vek detí (do 14-15 rokov), pretože existuje riziko rozvoja Rayovho syndrómu u detí s hypertermiou pri vírusových ochoreniach;
  • glaukóm;
  • Deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázu, laktázy, glukózo galaktózy, neznášanlivosťou laktózy;
  • Úzkostné poruchy (agorafóbia, klaustrofóbia, panická porucha), poruchy spánku, zvýšená excitabilita.

Zvyčajne sa liekom Citramon dobre tolerujú pacienti, ale také prejavy ako:

  • Poruchy gastrointestinálneho traktu - vracanie, nevoľnosť, bolesť brucha, gastrointestinálne a erozívne vredy;
  • Renálna alebo pečeňová nedostatočnosť;
  • bronchospazmus;
  • Edém Quincke, alergické reakcie na kožu;
  • Hluk v ušiach;
  • Poruchy videnia.

predávkovaťMierna forma intoxikácie: bolesť v žalúdku, nauzea, vracanie, bledá koža, zvonenie v ušiach, potenie, tachykardia.

Závažná forma intoxikácie: letargia,

, kolaps, krvácanie, ospalosť, bronchiálny spazmus.

Liečivo by malo byť uložené na chladnom, izolovanom mieste od detí a nepoužívať k dátumu expirácie uvedenému na trvaní balenia (3 až 5 rokov).

Počas dlhodobého užívania lieku Citramon je potrebné pravidelne podstupovať lekársky dohľad

pre ukrytú krv skontrolujte pečeň, kontrolujte

Interakcia s inými liekmi

Vzhľadom k tomu, zložky tsitramona v žiadnom prípade vplyv na efektivitu a účinnosť liekov a iných liekov, je svojmu účelu veľmi dôležité informovať svojho lekára o všetkých existujúcich chorôb a patologických stavov. Aj iné látky môžu zmeniť účinok lieku Citramon na telo.

Liečivo Citramon P zvyšuje účinok antikoagulancií a vedľajších účinkov hormónov glukokortikoidov. Zbavuje účinok diuretických, anti-dnavých a hypotenzných liekov.

Zneužívanie čaju alebo kávy počas užívania Citramonum Darnitsa môže spôsobiť príznaky predávkovania kofeínom. Odporúča sa užívať veľké dávky alkalickej minerálnej vody. To zvyšuje pôsobenie prostriedkov, ktoré znižujú zrážanie krvi a agregáciu krvných doštičiek, vedľajšie účinky sulfonylmočovín, kortikosteroidy, metotrexát. Neužívajte Citramon-Darnitsa v kombinácii s rifampicínom, barbiturátmi, salicylátmi, antikonvulzívami.

Je možné piť Citramon spolu s alkoholom?

Táto kombinácia sa neodporúča, pretože sa zvyšuje riziko gastrointestinálneho krvácania a zvyšuje sa toxicita etanolu.

  • HL-Payne
  • Alka-Seltzer
  • Alka-note
  • Antigripokaps
  • Aspikod
  • Tsitropak
  • MIG
  • askofen
  • Asprovit
  • Kopatsil
  • aspirín
  • Upsarin
  • Excedrin
  • Tsitrapar
  • Farmadol a iné prostriedky, obsah paracetamolu, kofeínu a kyseliny acetylsalicylovej.

Pozitívny názor a spätná väzba od pacientov naznačujú vysokú účinnosť Citramonu a jeho rôznych komerčných foriem pri odstraňovaní bolestivých pocitov. Dôležitým faktorom v prospech drogy je, že cena Citramonu je veľmi cenovo dostupná pre všetky kategórie obyvateľstva. V každom prípade je to veľmi dobrá a lacná droga, ktorá môže zmierniť bolesť v rôznych orgánoch a častiach tela.

POZOR! Informácie uverejnené na našich webových stránkach sú informatívne alebo populárne a poskytujeme širokej škále čitateľov na diskusiu. Určenie liekov by malo byť vykonané len kvalifikovaným odborníkom na základe zdravotnej anamnézy a diagnostických výsledkov.

Jedným z najbežnejších liekov na bolesti hlavy je Citramon. Samozrejme, každý z nás názov tejto drogy bude oboznámený, pretože jej účinnosť a nízke náklady prispeli k tomu, že sa stala neoddeliteľnou súčasťou domácej medicíny hrudi v takmer každej rodine.

Citramón je kombinovaný prípravok, ktorý má antipyretické, protizápalové a analgetické účinky. V jeho zložení sú tri hlavné zložky: paracetamol, kofeín a aspirín, ktoré pôsobia oddelene. Napríklad kofeín zlepšuje funkciu krvných ciev, dáva človeku extra silu, čo im umožňuje zabudnúť na únavu. Účinok aspirínu je zameraný na zníženie telesnej teploty, zníženie zápalu a bolesti. Táto látka má pozitívny vplyv na zásobovanie krvou pri zápalovom procese. Paracetamol tiež pomáha znižovať telesnú teplotu a zmierňovať bolesť.

Existuje niekoľko foriem, v ktorých sa tento liek vyrába - pelety na prípravu roztoku a tabliet (Citramon je najčastejšie v tejto forme).

Citramon: inštrukcie na použitie

Vzhľadom na skutočnosť, že tento liek sa predáva v papierových obaloch a blistroch, nie je k nemu pripojená žiadna inštrukcia. Napriek tomu sa môžete poradiť s lekárnikom alebo lekárom o metódach a dávkach podávania citramónu. Treba poznamenať, že tento liek je považovaný za silný svojou činnosťou, takže sa má užívať s prestávkou 3-4 hodiny 2-3 tablety denne. Pamätajte však, že aj pri veľmi silných bolestiach hlavy nemôžete jesť viac ako 8 tabliet denne.

Odporúča sa užívať liek Citramon v čase príjmu potravy alebo ihneď po nej. V ideálnom prípade by sa malo užívať len tri dni bez toho, aby ste sa stretli s lekárom. Ak na konci tohto obdobia bolestivé pocity, ktoré vás obťažujú, sa nezastavia - nezabudnite navštíviť lekára!

Venujte pozornosť!
Mnoho sporov v súčasnosti vyvoláva otázku: Môžem užívať Citramon v tehotenstve?? Napriek dôvere mnohých ľudí, že táto droga je absolútne bezpečná, lekári sú kategoricky proti jej príjmu tehotnými ženami a deťmi do 18 rokov. Čo spôsobilo túto kategorizáciu lekárov? Odpoveď spočíva v jednej zo zložiek citramónu, čo je nebezpečenstvo pre normálny vývoj dieťaťa v aspirín. Ako sa ukázalo, spôsobuje Reillyho syndróm u malých detí, v ktorých je narušený krvný obeh v jednom alebo viacerých prstoch na jeho paži. Táto tajomná choroba môže viesť k veľmi strašným následkom, napríklad gangréne. Z tohto dôvodu v žiadnom prípade nesmiete piť Citramon do dojčenia, počas tehotenstva a tiež ho nedávať malým deťom.

tsitramon

Jedným z najbežnejších liekov na bolesti hlavy je Citramon. Samozrejme, každý z nás názov tejto drogy bude oboznámený, pretože jej účinnosť a nízke náklady prispeli k tomu, že sa stala neoddeliteľnou súčasťou domácej medicíny hrudi v takmer každej rodine.

Citramón je kombinovaný prípravok, ktorý má antipyretické, protizápalové a analgetické účinky. V jeho zložení sú tri hlavné zložky: paracetamol, kofeín a aspirín, ktoré pôsobia oddelene. Napríklad kofeín zlepšuje funkciu krvných ciev, dáva človeku extra silu, čo im umožňuje zabudnúť na únavu. Účinok aspirínu je zameraný na zníženie telesnej teploty, zníženie zápalu a bolesti. Táto látka má pozitívny vplyv na zásobovanie krvou pri zápalovom procese. Paracetamol tiež pomáha znižovať telesnú teplotu a zmierňovať bolesť.

Existuje niekoľko foriem, v ktorých sa tento liek vyrába - pelety na prípravu roztoku a tabliet (Citramon je najčastejšie v tejto forme).

Citramon: inštrukcie na použitie

Vzhľadom na skutočnosť, že tento liek sa predáva v papierových obaloch a blistroch, nie je k nemu pripojená žiadna inštrukcia. Napriek tomu sa môžete poradiť s lekárnikom alebo lekárom o metódach a dávkach podávania citramónu. Treba poznamenať, že tento liek je považovaný za silný svojou činnosťou, takže sa má užívať s prestávkou 3-4 hodiny 2-3 tablety denne. Pamätajte však, že aj pri veľmi silných bolestiach hlavy nemôžete jesť viac ako 8 tabliet denne.

Odporúča sa užívať liek Citramon v čase príjmu potravy alebo ihneď po nej. V ideálnom prípade by sa malo užívať len tri dni bez toho, aby ste sa stretli s lekárom. Ak na konci tohto obdobia bolestivé pocity, ktoré vás obťažujú, sa nezastavia - nezabudnite navštíviť lekára!

Akým tlakom môžete užívať Citramon?

"Citramon" - to je liek, ktorý by mal byť v každej domácej kabíne. Lacná droga má veľa výhod, čo z nej robí univerzálny nástroj. Pacienti, u ktorých je diagnostikovaný problém s krvným tlakom, môžu užívať tento liek. Ale mali by vedieť, Citramon zvyšuje alebo znižuje krvný tlak, aby sa vyhlo negatívnej reakcii na liečbu z kardiovaskulárneho systému.

Zloženie a vlastnosti

Aby sme pochopili, na akom arteriálnom tlaku je potrebné piť "Citramon", je potrebné sa zoznámiť so zložením týchto tabliet. Rozpočtová analgetika obsahuje takéto zložky:

  1. Aspirin. Táto látka je schopná dobre zriediť krv. Tým sa znižuje riziko trombózy. Táto zložka lieku nemá na plavidlá žiadny osobitný vplyv;
  2. Paracetamol. Látka sa stala známa svojimi analgetickými a antipyretickými vlastnosťami. Často sa užíva vo svojej čistej forme s cieľom zastaviť vysokú telesnú teplotu.
  3. Kofeín. Zložka lieku má veľký vplyv na stav cievneho systému. Látka bola pridaná do lieku Citramon, aby sa zvýšil účinok ďalších dvoch zlúčenín.

Vďaka kombinovanej kompozícii účinok liečiva rýchlo

Pôvodne v "Citramon" obsahovala inú látku, nazývanú fenacetin. Postupom času však bol odstránený, pretože táto zložka má toxický účinok na ľudské telo. Bez neho sa pilulky stávali pre pacientov bezpečnejšími. Okrem toho fenacetín našiel vhodnejšiu náhradu vo forme paracetamolu.

Zvyšuje alebo znižuje

Po preskúmaní zloženia lieku môže každý odpovedať na otázku, či tlak "Citramon" stúpa. Možno povedať, že tento liek bude viac neškodný a účinný pre ľudí trpiacich hypotenziou. Ak to znamená začať piť s hypertenziou, potom môžete čeliť veľmi nepríjemným následkom vo forme vážnych komplikácií. Bez toho, aby to vedeli, môžu hypertenzívni pacienti ešte viac zvýšiť krvný tlak. Tento jav je pre nich veľmi nebezpečný.

Odpoveď na otázku, či je možné pravidelne piť Citramon, bude negatívna. Dlhodobé užívanie lieku je najlepšie vyhnúť, pretože má mnoho vedľajších účinkov. Posilnenie účinnosti lieku, ktoré sa pod tlakom s nízkymi hodnotami, pomôže silnému čaju alebo káve. Obidva nápoje obsahujú dobrú časť kofeínu, takže môžu zvýšiť krvný tlak.

Ak bude hypotonický piť "Citramon" za zníženého tlaku neustále, potom bude mať nové zdravotné problémy. Obzvlášť to ovplyvní kardiovaskulárny systém. Centrálny nervový systém bude trpieť menej, čo bude tiež vystavené konštantným účinkom kofeínu.

Hypotónii je možné brať Citramon, ale nemali by ste ho zneužívať

Aká škoda môže priniesť

Droga lieky je ťažké nazvať absolútne neškodné. Zneužívanie alebo použitie ako profylaktika tlakových rázov je kategoricky zakázané. Existuje niekoľko vysvetlení:

  1. Jednotlivé zložky liečiva, najmä kofeín, prispievajú k vzniku ochorení kardiovaskulárneho systému;
  2. Zariadenie na zvýšenie krvného tlaku maskuje známku malátnosti, kvôli ktorému odborník nebude schopný pochopiť, čo presne znepokojuje pacienta;
  3. Liek môže komplikovať priebeh skrytých srdcových ochorení a spôsobiť ich zhoršenie.

Musíte pochopiť, že užívate "Citramon" pri nízkom tlaku, nie je možné zbaviť krvného tlaku skoky. Dočasne odstráni tento znak odchýlky v práci kardiovaskulárneho systému, ale v žiadnom prípade ho nebude vyliečiť.

Kedy môžem vziať

Návod na použitie by mal pacient prečítať skôr, ako začne liečbu liekom Citramon. To mu pomôže vyhnúť sa chybám počas prechodu terapeutického kurzu. Z toho sa dozvie, v akých prípadoch je potrebné piť pilulky, aby uľahčili jeho chorobný stav.

Ak je bolesť hlavy veľmi silná a nič v skrini lieku nie je, môžete sa pokúsiť zistiť, či bolesť hlavy bola vyvolaná nízkym alebo vysokým tlakom. Ak to chcete urobiť, venujte pozornosť niekoľkým dôležitým bodom:

  • Ak bolesť hlavy je horúca a hučanie v ušiach a v chrámoch je pulzácia, potom má pacient vysoký krvný tlak. Mal by odmietnuť užívať pilulku, pretože v tejto situácii iba zhorší zdravotný stav;
  • Ak je nedostatok kyslíka v bolestiach hlavy a silná túžba po jedle, potom Citramon pomôže vyriešiť tento problém. Všetko preto, lebo takéto príznaky sa prejavujú pri nízkych hodnotách krvného tlaku.

Nebude to bolest pripomínať tieto príznaky každému, kto má často bolesti hlavy. V ideálnom prípade by ste mali vždy mať na dosah ruky krvný tlak. Pomáha vám nerobiť chyby pri určovaní ukazovateľov.

Môžete piť "Citramon" pri zvýšenom tlaku o niekoľko jednotiek. V tomto prípade to nebude vážne poškodiť zdravie, ale jednoducho pomôže zmierniť bolesť.

Ak sa tlak zvýši trochu, môžete si vziať citramonovú pilulku

Návod na použitie

Je veľmi nežiaduce piť drogu bez konzultácie s lekárom. Ak sa človek rozhodne ignorovať toto odporúčanie, mal by aspoň preskúmať pokyny na používanie Citramonu.

Pokyny na použitie obsahujú informácie o tom, ako užívať tablety Citra monon. Hovorí sa, že dospelí môžu po jedle piť až 2 pilulky. Optimálna periodicita užívania lieku je 1-2 tablety v priebehu 6-8 hodín. Za jeden deň si môžete vziať maximálne 6 kusov.

Ak sa liek užíva ako analgetikum, potom je takáto liečba obmedzená na 5 dní. V záujme boja proti vysokým teplotám je znížená na 3 dni. Ak ste liečení Citramonom príliš dlho, môžete vyliečiť silné bolesti hlavy.

kontraindikácie

Ak má pacient s pomocou "Citramon" v úmysle zvýšiť nízke hodnoty krvného tlaku, mal by sa najprv oboznámiť s jeho kontraindikáciami. Lieky sú zakázané na prijatie za takýchto podmienok:

  1. Vysoký krvný tlak;
  2. Rôzne formy hypertenzie;
  3. tachykardia;
  4. Fibrilácia predsiení;
  5. Vysoká nervozita;
  6. Choroby artérií dolných končatín;
  7. Ischemická mozgová príhoda;
  8. Cirkulačné poruchy v mozgu;
  9. Diabetes mellitus;
  10. Ochorenie peptického vredu;
  11. Zlyhanie srdca;
  12. Zhoršený krvný obeh v obličkách a črevách.

Zoznam kontraindikácií je dosť veľký. Preto by pacienti nemali riskovať a piť Citramon bez získania povolenia na takúto liečbu lekárom.

Nežiaduce účinky

Vo väčšine prípadov je pacientom dobre tolerovaný liek Citramon. Ale niekedy môže poskytnúť vedľajšie reakcie:

  • Poruchy z gastrointestinálneho traktu;
  • Krvácanie z erózneho vredu;
  • Renálna alebo pečeňová nedostatočnosť;
  • alergie;
  • Zhoršenie zraku;
  • Hluk v ušiach.

Tieto dôsledky spravidla vznikajú z dôvodu skutočnosti, že pacient sa zaoberá samoliečbou. Ak liečivo zvolí špecialista, riziko vzniku nežiaducich účinkov bude minimálne. Pred užívaním lieku Citramon a počas liečby je potrebné pravidelne navštevovať lekára, včas odstrániť komplikácie úpravou navrhovanej liečby.

Aké sú príznaky a dôsledky predávkovania Citadamom?

Citramon prináša mnohé výhody v určitých životných situáciách. Ale, rovnako ako pri každom lieku, nemožno vylúčiť škodu organizmu, ak má byť veľmi rád. Preto je potrebné vedieť, aké príznaky a dôsledky predávkovania sa môžu vyskytnúť pri nekontrolovanom používaní lieku.

Po nebezpečnom predávkovaní liekom Citramon sa vyskytuje, keď užívate viac ako desať tabliet lieku počas dňa, alebo šesť tabliet - v prípade jedinej dávky.

To je celkom bežné, často používajú, ako je dobre známe, a to je naozaj schopný zachrániť ľudí od vzniku nepríjemných pocitov, a ak sa necítite dobre po vypití, náročnom pracovnom dni alebo dlhý pobyt v dusnej miestnosti.

štruktúra

Jeho pozitívne vlastnosti Citramon liek vďaka vyváženej kombinácii kyseliny acetylsalicylovej, kofeínu a paracetamolu. Každý samostatne daný komponent je zameraný na zlepšenie krvného obehu mozgu:

  1. Kofeín zvyšuje prietok krvi, stimuluje činnosť myokardu, zvyšuje kontrakcie srdca, zvyšuje minútový čerpaný objem krvi.
  2. Kyselina acetylsalicylová (ochranná známka "aspirín" - v rámci tejto prípravy meno najviac známe medzi spotrebiteľmi) podporuje skvapalnenie krvi, čo umožňuje výrazne zvýšiť transport kyslíka mozgových ciev, ktoré poskytujú intenzívny metabolizmus, ako aj včasné odstránenie produktov rozkladu, ktoré sú príčinou bolesti,
  3. Paracetamol - výraznejšie ako narkotické analgetikum, ktoré má silný protizápalový účinok, zmierňuje bolestivý syndróm rôznu mieru závažnosti, motivujúce prostriedky nemajú vplyv na proces a priebeh choroby, ale vyrovnanie svetlé symptomatológie.

Určený účel

Citramon sa používa dostatočne široko, najmä u tých, ktorí zažili jeho dosť účinný účinok, to je skutočný prínos. Prehľady odborníkov týkajúce sa tejto drogy sú pozitívne a odporúčajú sa na použitie (s jednorazovou alebo systematickou liečbou) v týchto situáciách:

  • Je predpísaný a používaný ako analgetikum na zmiernenie bolesti hlavy, odstránenie akútnej bolesti zubov a kĺbových (reumatických) zápalov.
  • Používa sa počas liečby nachladnutí, chrípkových prejavov - ako prostriedku na zníženie telesnej teploty.
  • Používa sa s únavou u ľudí duševnej práce na liečbu príznakov tvárovej horúčka, závrat z predĺženého monotónnej práce so stratou pri zmene scenérie - výstupu v preplnenom mieste, rozprávanie pred publikom, vedenie dlhých rokovaní.
  • Využívajú systém pre liečenie zápalových ochorení: artritída, artróza (ich zhoršenie), reumatizmu, otitídy, zápal prínosových dutín, nádcha, cievne kŕče a akútne stavy v infekčných ochorení.
  • Priradiť kardiológiu ako prostriedok na prevenciu trombózy a sklerózy koronárnych ciev srdca; v angiológii, ako prostriedok na prevenciu ischémie ciev mozgu. Na tieto účely používajte krátke kurzy na prevenciu otravy liekom Citramon a pri zlepšovaní komplexných podmienok používajte na dlhodobú liečbu kyselinu acetylsalicylovú v kombinácii s horčíkmi a draselnými soľami.

Možnosť predávkovania, dôsledky

Príliš zložitá príprava Citramon je napriek tomu vo voľnom predaji. Nie je potrebné mať k dispozícii lekárske predpisy na nákup v sieti lekárne a neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa množstva drogy predanej pre jedného kupujúceho.

Avšak v takej nekontrolovanej a voľnej štylistike dodávky, používania a distribúcie drogy existuje určité nebezpečenstvo - možnosť otravy. K tomu môže dôjsť v prípade predávkovania liekom Citramon, pri dlhodobom používaní lieku a najmä pri jeho neuspokojivom použití.

Používaním lieku má človek právo vedieť, že v určitých dávkach je škodlivé, že existuje zavedená terapeutická dávka lieku Citramon a že pri predávkovaní môže dôjsť k negatívnym následkom.

Mnoho ľudí sa pýta na rozumnú otázku: je možné otravovať Citrimon? Prirodzene, tento liek, ktorý ako každý iný môže poškodiť telo a niekedy spôsobiť nezvratné negatívne procesy vo vnútorných orgánoch.

Odporúčané dávky a liečebné režimy

Na odstránenie bolestivých pocitov alebo ako preventívne opatrenie sa odporúča jednorazové podanie jednej tablety. Rovnaká dávka sa používa na bolesti hlavy a bolesti zubov, horúčku (teplo), miernu kocovinu a zlé zdravie po pití alkoholu. Nasledujúca schôdzka je povolená po 6-8 hodinách. Maximálna bezpečná dávka je 6 tabliet denne.

Pri použití Citramonum ako sa odporúča analgetikum používať viac ako 5 po sebe idúcich dní v množstve 2 - 3 tablety denne; keď sa používa na zníženie teploty, zníženie teploty - liek sa používa počas 3 dní v uvedenej dávke.

Prejavy predávkovania liekmi

Pri použití veľkého množstva lieku (náhodne alebo úmyselne) sa pozorujú nasledujúce príznaky a vedľajšie účinky:

  1. Nevoľnosť, zvracanie, dyspepsia (tekutá stolica, hnačka, špinenie stolice, nadúvanie).
  2. Hluk pozadia v ušiach, rastúce bolesti hlavy, závrat.
  3. Symptómy vývoja vnútorného krvácania (bledosť, slabosť, studený pot, pocit strachu).
  4. Jasné potenie, trasenie, studené na dotyk.
  5. Vyvinul porušenie vedomia pri vysokej koncentrácii liečiva v krvi (viac ako 300 μg / ml).

Aby sa zabránilo takýmto situáciám, je veľmi dôležité, aby vysvetlenie medzi mladými ľuďmi, ktorí sú často závislí na uľahčila také metódy, ako sa zbaviť kocoviny a bolesťou v hlave. Je potrebné pripomenúť, že akýkoľvek liek, a to aj v prípade, že je voľne k dispozícii a je lacná, môže spôsobiť nenapraviteľné škody aj tie silné a fit telo.

Video: ako často môžem piť Citramon?

kontraindikácie

Citramón je liek, ktorý obsahuje nebezpečné zložky pre mnohé chronické ochorenia. Pacienti s takými ochoreniami by preto mali byť vopred upozornení na možné dôsledky.

Liek sa nepoužíva na takéto ochorenia:

  • Ulcerózne formácie čreva v akútnej forme;
  • hepatálna insuficiencia (degenerácia tukov, cirhóza);
  • zlyhanie obličiek (nefropatia, zápalové procesy);
  • ochorenia krvi (hemofília, hemoragické ochorenia);
  • trombóza krvných ciev, tromboflebitída;
  • akútna pankreatitída;
  • ťažkým priebehom cukrovky.

Je potrebné predpísať antihypertenzívne lieky, sledovať krvný tlak počas dňa a zabezpečiť súlad so všetkými odporúčaniami lekára, aby sa zabránilo vzniku vážnych život ohrozujúcich stavov - mŕtvica, srdcový infarkt, porušenie krvi.